25 Temmuz 2018

Çin’den Cep Telefonu Kılıfı Almak (Aliexpress)

Çin internet siteleri üzerinden en çok satın alınan ürünlerden bir tanesi telefon kılıfları. Özellikle Aliexpress üzerinden bu kılıfların bu kadar çok tercih edilmelerinin sebebi ise çok ucuz olmaları. Çok komik rakamlara çeşit çeşit kılıf alarak telefonunuzu tek kılıfa muhtaç etmeyebilirsiniz. Kılıf alımı konusunda Aliexpress üzerinde dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var, onlardan bahsedelim.

Doğru Kılıfı Bulmak

Bilindik marka telefon modellerinde çok sorun yaşanmasa da tabletler üzerinde kılıf uyumu sorunu yaşanmıyor. Tabletler ve özellikle android işletim sistemine sahip tabletler de seri üretimlerin farklı olması sebebiyle kılıfların uymama sorunu çok yaşanıyor. Bu sebeple sipariş verirken tabletinizin tam adı ile uyumlu olmasına dikkat edin, bazen önemsemediğiniz bir rakam farklılığı kılıfın boşuna gelmiş olması ile sonuçlanabiliyor.

Kılıf Aramaları

İngilizce arama yaparak çok daha rahat telefon kılıfı bulabilirsiniz. Aliexpress’ten kılıf alırken kullanmanız gereken anahtar kelime ‘case’ olacaktır. Bunun arkasına önüne telefon modelinizi veya deri istiyorsanız ‘leather’ gibi eklemeleri yapmak da size kalmış. Örneğin ‘silicon’ veya ‘luxury’ aramaları ile daha iyi kılıflara da ulaşmanız mümkün.

Çin'den Cep Telefonu Kılıfı Almak (Aliexpress)
Çin’den Cep Telefonu Kılıfı Almak (Aliexpress)

Güvenilir Satıcı

Çok satıldığı için kılıf üzerinden binlerce mağaza ile karşılaşacaksınız. Burada en çok işinize yarayacak veri ise satış rakamları olacaktır. Hem çok kılıf satmış hem de olumlu puanları olan bir mağazadan güvenle kılıf alabilirsiniz.

Kılıf Alırken Gümrük Sorunu Yaşamamak

100 kılıfı 5 dolardan alır tanesini 5 liradan satarım mantığını çalıştıran okurlarımızın da bu yazıyı okuduğunu biliyorum. Maalesef gümrükte 4 ürün aldığınız zaman bile takılma ihtimaliniz bulunuyor, en iyisi mi siz 1-2 kılıfta karar kılın ve 1 dolarlık kılıflar için gümrük memurları ile muhatap olmayın.

Kargo Sorunu

Kılıflar çok küçük ve hafif oldukları için standart gönderimlerde bir zarfın içerisinde konulup takipsiz olarak gönderilebiliyor. Bu tür gönderilerin PTT merkezlerinde kaybolacağının garantisini ben veriyorum. O yüzden parası ne olursa olsun bir ürün satın alırken takipli kargo seçeneklerinden olan China Registered Air Post yada China Registered Air Mail tipi kargo türlerini seçmeyi unutmayın. Aksi takdirde ürününüzü takip etmeniz mümkün değildir, görevlilerin insafına kalırsınız.

Çin’den Cep Telefonu Kılıfı Almak (Aliexpress)” için 2 yorum

  1. Merhaba simdi anlamadıgım birsey oncelikli ben urunleri ayri ayri saticilardan temin ettim farkli farkli urunler bunlar kargo bana ayri ayrimi getirir yani onlar gonderirken ayri ayrimi gonderiyorlar yada 5 urun sipharis ettiysem 5 ide farkli zamanlardami geliyor bilen varmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir