1 Şubat 2018 Aliexpress

Aliexpress

Çin’de 1999 yılında kurulan ve Alibaba Group tarafından yönetilmeye devam edilen kurum, Dünya genelinde en büyük alışveriş firmalarından bir tanesi olarak görülüyor. Bunun temel nedeni ise, Dünya’nın dört bir yanında anlaşmalı olduğu ve bünyesinde bulundurduğu 3,5 milyondan fazla firmanın bulunmasıdır. Bu sayede Aliexpress hem müşterilerin kurumlarla özel olarak pek çok sayıdaki ürün için özel ve düşük fiyatlarla anlaşabilmesini sağmıyor hem de kolay alışveriş imkanı tanıyor.

Aliexpress

Türkiye’de bulunan müşterilerine de her türlü ürünü direkt olarak Dolar para biriminin fiyatlarına uygun bir şekilde göndermeye devam eden kurum, sektörde yeni çalışmalarını internetten gerçekleştiriyor. Mobil cihazlarla dahi ulaşabileceğiniz bir sisteme sahip olması, sektörde hızlı bir şekilde gelir elde edebilmeniz ve uygulamalardan para kazanmaya devam edebilmeniz için önem teşkil ediyor.

Aliexpress
Aliexpress

Türkiye’nin dört bir yanında herhangi bir problem olmaksızın girişimlerde bulunabilir ve Dolar birimiyle onlarca kategoride ürün alabilirsiniz. Aliexpress  bünyesinde sadece kıyafet veya oyuncak değil, tüm teknolojik aletleri bulabileceğiniz şekilde bir sistem de bulunduruyor. Telefonlardan çay makinelerine kadar her türlü ürünü inceleyebilir, sorun olmaksızın temin edebilirsiniz. Almış olduğunuz herhangi bir ürünün hatalı veya bozuk olması halinde bunu Aliexpress’e bildirebiliyor ve ürün iadesi, yenisinin gönderilmesi veya para iadesiyle ilgili taleplerde bulunabiliyorsunuz.

Alışveriş Nasıl Yapılır?

Çin’in bünyesinde bulunan binlerce firmanın da faydalandığı bir sistemi bulunduğu için, hem taşıma masrafı bulunmadan hem de diğer herhangi bir sorun ortaya çıkmadan Dünya genelinde insanlara isteklerine uygun şekilde hitap edilebiliyor. Alışverişlerin yapılmasıyla ilgili olarak belirlenen süreçte Maestro, Visa, Master Card veya banka havalesi yöntemlerini kullanmanız mümkün oluyor.

Aliexpress
Aliexpress

Online cüzdan veya ön ödemeli kartların değerlendirilmesi de son derece kolay olduğu için, alışverişlerinizi sadece belirtilen para birimindeki tutar kadar yapmanız gerekiyor. Bunun için de anlık kura uygun şekilde hareket edebilir ve gönderimin gerçekleştirilmesi için siparişinizi sayı belirleyerek verebilirsiniz. Alışverişlerin yapılmasıyla birlikte müşteriye, ürünlerine dair bir kod veriliyor ve bu kod sayesinde direkt olarak ürünün o an itibariyle nerede olduğu, ne zaman eline ulaşabileceği gibi bilgileri elde etme imkanı tanınıyor. Aliexpress kargo takip yapılabilir.

Aliexpress Alışverişi Güvenli Mi?

Sektördeki varlığını 20 yıla yakın süredir herkese duyurmayı başaran şirket, özellikle son dönemde alışverişlerle ilgili olarak belirlediği bazı güvenlik değerlerini kullanıcılarına sunabiliyor. Aliexpress sektörde doğrudan Türkçe ve farklı onlarca dil seçeneğiyle bilgi edinilmesini sağlayacak şekilde alışverişi destekleyebiliyor.

Müşteriler için sorunsuz, kullanıma uygun, hatası bulunmayan ürünlerin teslimatını yapmayı garanti eden kurum, herhangi bir problem oluşması halinde firmalarla aranızı bulmaya çalışıyor. Firmaların büyük bir bölümü sorunlu ürün gönderdiklerini kabul edebiliyor ve bu sayede müşteriler mağdur edilmeksizin ya paraları ödeniyor ya da direkt olarak müşteriye yeni ve tamamen sorunsuz olduğu ispatlanmış ürünler gönderilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir