10 Eylül 2018

Aliexpress Gümrük Limiti

Türk internet kullanıcılarının en çok tercih ettiği yabancı alışveriş sitesi olan Aliexpress’ten satın aldığımız ürünlerde bir gümrük limiti bulunmaktadır. 2016 yılında 75 Euro’dan 30 Euro’ya çekilen bu sınır, 2018 yılında ise daha da düşürülerek 22 Euro olarak belirlendi. Çoğumuzun alışveriş planlarını suya düşüren bu limite uymayan siparişler maalesef gümrük kapılarında takılıp kalmaktadır. Bu durumu yaşadığınızda siparişinizin tutarına göre gümrük bedelini ödeyerek, ürünü teslim alabilirsiniz.

22 Euro’luk bu limit ise Euro/Dolar paritesine göre 26-27 dolar civarına denk gelmektedir. Gümrüğe takılmamayı garanti altına almak için aliexpress kargo takip üzerinden aldığınız ürünlerin 25 dolar ve altında olmasına dikkat ediniz. Bazı kişiler Aliexpress satıcısı ile iletişime geçerek ürün fiyatlarını düşük yazmaları konusunda satıcı ile anlaşarak, gümrük sorunu yaşamamaktalar. Fakat gümrük çalışanlarının ürün ile fiyat dengesizliğini fark etmesi muhtemel olduğu ve bunun yasal bir süreç olmadığını düşündüğümüz için bu yöntemi okurlarımıza tavsiye etmiyoruz.

Aliexpress Gümrük Limiti” için 3 yorum

  1. merabalar alı expresten almiş oldugum ürünün ne zaman elime gelir gümrükten çektımı

  2. Merhaba aldigim urunun son gelme tarihi bugün ama urun hala gelmis değil yardımcı olursanız çok sevinirim…

  3. Sipariş no:99127419826232
    Sipariş takip no:LP00126902686200
    Sipariş tarihi:2019/02/28
    Ürün hala bana ulaşmadığı halde sipariş tamamlandi deniliyor. Ben ürünü nereden nasıl takip edebilirim. Ödememem yapilmis bu kadar sure beklemişim hicbir bilgi verilmemis.ilgilenmisini rica ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir