16 Mart 2018 Aliexpress Dispute

Aliexpress Dispute Nedir? | Açamıyorum | Süresi

Dispute, müşterinin herhangi bir şekilde ürünü temin etmek istememesi durumunda alıcıya ve Aliexpress’e yapacağı başvuru olarak tanımlanabiliyor. Bu sayede hem alıcı sorun yaşamıyor hem de satıcı ürünü farklı birine yönlendirebiliyor.

Aliexpress Dispute Nedir?

Siparişler bölümünden open dispute ile bu bölüme ulaşabilirsiniz. Tüm müşterilerin kendi profillerine giriş yapması ve sonrasında open dispute butonuna tıklayarak dispute işlemini belirlediği üründe yapması mümkün oluyor. Destek personelleri anında olayla ilgileniyor ve çok büyük bir olasılıkla sizi haklı bularak ürünü satıcıya hatalı olduğuna dair bilgiyle gönderiyor ve paranızı ödüyor. Open dispute nedir? Detaylı açıklaması hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz diğer yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aliexpress Dispute Açamıyorum

Sektörde çok uzun süredir varlığını sürdüren ve alışveriş yapılırken herhangi bir sorun yaşanmamasını sağlayan Aliexpress aracılığıyla pek çok farklı ürünü temin etmeniz mümkün oluyor. İstediğiniz her zaman için firmaya başvurabilir ve özellikle ürünlerin nasıl olduğuyla ilgili bilgi alabilirsiniz. Aliexpress dispute açamıyorum tarzında yorumlar yapılıyorve bunların temelinde, ürünlerin tam olarak kontrol edilmesi ve siparişle ilgili herhangi bir problem olmadığının anlaşılması gösteriliyor.

Aliexpress Dispute Açmak

Dispute her müşterinin sahip olduğu alışveriş haklarından bir tanesidir. Özellikle her hafta milyonlarca alışveriş yapılan bir sitede dahi böyle bir hakka sahip olmanız, hiçbir problemle karşılaşmaksızın direkt olarak sitedeki işlemleri yönetebilmenizi kolaylaştırıyor. Hesabınızda yaptığınız ödeme veya herhangi bir durumda mağduriyet yaşayacağınızı düşünmeniz, ürünün istendiği gibi gelmemesi durumunda şirkete başvurabilirsiniz. Aliexpress dispute açmak için gerekli olan işlemleri profilinize girerek yapabilirsiniz. Aliexpress Escalate Dispute Nedir? Daha fazla dispute konuları için verdiğimiz bağlantılara tıklayabilirsiniz.

Aliexpress Dispute Süresi Doldu

Dispute olarak tanımlanan ve çok uzun süredir özellikle müşterilerin yaşadığı sorunların minimuma indirilebilmesini sağlayan sistem, firmaların kalitesini artırmasını zorunlu hale getiriyor. Türkiye genelinde milyonlarca kişinin alışverişini internet üzerinden yapabildiği sanal platformda direkt olarak dispute işlemini profilinizden yapacağınız başvurunun ardından gerçekleştirebilirsiniz. Aliexpress dispute süresi doldu olarak tanımlanan süreçlerde direkt olarak müşterilerin yaşadığı sorunları, firmaların bunu ücreti geri ödeyeceği şekilde veya doğrudan ürünü geri alacağı biçimde yönetiyor. Aliexpress hem müşterinin mağduriyetini gidermek hem de satıcının gönderdiği ürünün geri alınabilmesine imkan tanıyabilmek için yardımcısı oluyor. Dispute’de cayma hakkı ve hasarlı ürünün iadesi gibi temel durumlardan yararlanılması mümkün oluyor.

Aliexpress Dispute Süresi

Pek çok kişinin yıllar boyunca alışveriş yaptığı ve birkaç ay içerisinde yüzlerce adet ürün temin edebildiği Aliexpress dispute süresi sayesinde müşterilerini koruyabiliyor. Türkiye’nin dört bir yanına gönderim mümkün olduğu gibi, ortalama 1 hafta ila 2 ay aralığında ürünler elinize ulaşabiliyor. Çoğu zaman Çin’den gönderilen veya firmaların ellerinde size yakın bir ürün bulunuyorsa bunları yönlendirmesini sağlayan sistem, cayma hakkınız bulunacak şekilde alışveriş yapmanızı sağlıyor. Kargo yoldayken, elinize ulaştığında veya kutusunu açtığınızda bozuk olduğunu fark ettiğiniz durumlarda dahi özel olarak dispute işlemi gerçekleştirmeniz mümkün oluyor. Böylelikle sistemde herhangi bir sorun yaşamaksızın paranız eğer haklı bulunursanız geri ödenecek ve ürün de geri gönderilecektir.

 • aliexpress dispute süresi
 • aliexpress dispute nasıl açılır
 • aliexpress dispute açamıyorum
 • aliexpress dispute süresi doldu
 • aliexpress dispute finished
 • aliexpress dispute sonucu
 • aliexpress dispute finished nedir
 • open dispute çeviri.

Aliexpress Dispute Nedir? | Açamıyorum | Süresi” için 2 yorum

 1. bugün 26 mart 2018
  11 gün 8 saat 33 dakika: Siparişiniz içinde kapalı olacak
  Paketiniz 2018-04-06’ya ulaşmazsa, lütfen anlaşmazlığı açın ve bunu hemen halledelim. Sabrınız için teşekkür ederiz.

  kısacası dispute acmama musade ettigi tarih korumamın bittigi tarihi geciyor ne yapmamı oneririsiniz bi cambazlık seziyorum ben iade yapmamak icin ugrastıkları

  1. Ürün takip panelinde kaç gün kalmış ise bitmeden dispute açma hakkınız mevcut. Satıcının cambazlık gibi oyunlarının olduğunu sezdiyseniz ve ürün elinize ulaşmadıysa güzel bir açıklama ile disputeyi patlatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir